Tautas deju festivālā Ogrē pulcēsies vairāk nekā 3000 skolēnu
Ogrē 26.maijā norisināsies tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”. Paredzēts, ka ieradīsies 3028 skolēni, 500 pedagogi un skolēnu pavadītāji no Ogres rajona, Daugavpils pilsētas, Rēzeknes rajona un pilsētas, Jēkabpils, Balvu, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Daugavpils, Rīgas rajona un Rīgas pilsētas. Sabrauks ap 130 autobusu.
Ogres estrādē rīta pusē notiks Lielkoncerta mēģinājums, pēcpusdienā – ielu koncerti pie Ogres kultūras centra kāpnēm un skvērā pie pulksteņa, vēlā pēcpusdienā paredzēts svētku gājiens un Lielkoncerts Ogres estrādē.
Ogres rajona izglītības pārvaldes vadītāja Ruta Krūkle informē, ka pasākumu rīko Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Ogres rajona izglītības pārvaldi un Ogres Bērnu un jauniešu centru. Pateicoties CSDD atsaucībai, izgatavoti atstarotāji ar svētku logo, un tos saņems visi skolēni.
Izgatavota arī speciāla pastmarka ar svētku logo – to līmēs uz aploksnēm, kurās būs ielūgumi uz pasākumu.
Katrs dalībnieks saņems Ogres karti ar norādēm par uzturēšanās un pasākumu vietām. Ap 30 brīvprātīgo jauniešu oranžā krekliņā ar svētku logo pavadīs Ogres viesu grupas. Rajona padomes sēdē kāds deputāts jautāja, vai krekliņus finansē Tautas partija? R.Krūkle atbildēja, ka izvairīties no politiskajām krāsām esot grūti, tomēr krekliņu oranžās krāsas tonis nedaudz atšķiras no Tautas partijas oranžās krāsas. Baltus krekliņus arī nevarētu gatavot, jo tā ir „Jaunā laika” krāsa, norādīja R.Krūkle.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem uz tik lielu skolēnu skaitu jābūt ātrās palīdzības automašīnai ar dežurējošiem mediķiem, taču slimnīcas galvenais ārsts Dainis Širovs sacīja, ka tas nav iespējams, jo trūkst ātrās palīdzības šoferu. „Nav kas strādā par šoferiem, lai arī mēs nez cik maksātu,” norādīja D.Širovs. „Bieži vien iestādes, organizācijas ir ar mieru maksāt par automašīnas dežūrām, taču jāatsaka, jo mums nav cilvēku.” Atrisinājums ir rasts – svētku dienā pasākuma vietā estrādē dežurēs ārsts un medmāsa, bet skolu pārstāvjiem līdzi būs sava medmāsa, savukārt slimnīca tajā dienā nodrošinās trīs ātrās palīdzības automašīnas – ja būs vajadzīgs, kāda no tām pēc izsaukuma izbrauks uz estrādi.
Kāda rajona padomes deputāte jautāja, vai ir sarunāts labs laiks? R.Krūkle atbildēja, ka pagājušajā gadā Talsos bijis ļoti slikts laiks, bērni pārsaluši, tādēļ jālūdz un jācer, lai Ogrē būtu labs laiks.
2007. gada 11. maijā, 09:49, Kultūra un izglītība
Ogrenet



